Koučovací výlet Příběhy (z) lesa

Brno a okolí
790 Kč / kapacita 8 osob
Rozmotávač Myšlenekmapa_maja bourková

Být tady a teď není prázdné klišé. Poslední dobou se spíše stává vzácným uměním, které si (ne)dobrovolně odpíráme v honbě za poklady světa. Vystupte aspoň na chvíli z kruhu.

Zastavit se, nabrat do plic čerstvý vzduch, uvědomit si sami sebe a znovu objevovat kouzlo života - tohle a mnohem víc můžete zažít na výpravách Příběhů (z) lesa.

Na co se můžete těšit:

Příběhy (z) lesa jsou volně inspirovány podobným konceptem, který vychází z vědeckých poznatků o příznivých účincích pobytu v lese. Po absolvování průvodcovského kurzu a několika „cvičných" výletech jsem si uvědomila, že stejně jako u koučovacích setkání potřebuji i zde vložit do procesu esenci Rozmotávače myšlenek. Tak vznikly Příběhy (z) lesa, které jdou svou vlastní cestou.

Během cca dvouhodinové procházky po lese nebo v parku vás budu doprovázet a povídat si s vámi o všem, co vám vytane na mysli. Kromě rozhovoru a mých podnětů můžeme část cesty projít mlčky, ponořeni do vlastních myšlenek.

Nic zde nehodnotíme, nic nemá jediné správné řešení. Můžete se zapojit více nebo zůstat stranou a pohrouženi sami v sobě vnímat přicházející informace v tichu lesní pěšiny.

Než vstoupíme do lesa, dáme si chvilku na zastavení, ztišení a vypuštění myšlenek a starostí, které si s sebou obvykle bereme i do toho lesa. Zastavit se na příjemném místě, zavřít oči, zaposlouchat se do vlastního dechu. Vydechnout všechny starosti. Znovu otevřít oči, poskočit si, protřepat ruce. Jsme tady a teď a dáváme prostor novým myšlenkám, novým příběhům, novým nápadům.

Cestou si všímáme krajiny - jednotlivé prvky můžeme krásně použít jako „kulisu“ k tomu, co si přejeme zpracovat nebo rozklíčovat.

Po vodě můžeme nechat odplout vše, co už nám neslouží, sněhová koule se může rozpustit stejně jako tíživé myšlenky před spaním.

Stromy skloněné do oblouku mohou posloužit jako brána, skrz kterou projdeme do nové reality (třeba do místa, kde už se nebojíme být v podnikání vidět, kde nás nebrzdí hádky s manželem nebo kde nežijeme ve stínu starých rodinných křivd).

Jaká témata zde můžeme otevřít?

  • cvičení vnímavosti, uvědomění si vlastního těla a smyslů
  • revize nových projektů, záměrů, nápadů - co podpořit, co nechat být
  • čas a prostor jen pro nás - pobytí v lesním tichu
  • strom přání a vděčnosti
  • práce s koučovacími kartami Příběhy (z) lesa
  • ...a další, co nám během cesty přijde naproti

Co vám tahle výprava přinese?

Na rozdíl od jednodenního konceptu Někam jinam a zpátky, kdy spolu pracujeme podobně jako při klasickém koučovacím sezení (a trvá to obvykle déle), se v Příbězích (z) lesa více zaměříte na vaše vlastní vnímání okolí, jak k vám les a krajina cestou promlouvá. I zde je pouze na vás, jak se získanými impulsy a objevenými informacemi naložíte.

Příběhy (z) lesa jsou skvělou vstupní bránou k dlouhodobější spolupráci. Pokud vás láká rozmotávání myšlenek, ale chcete se nejdřív vzájemně lépe poznat, potkat se osobně a navnímat, zda pro sebe budeme ti správní parťáci, doporučuji začít právě touto společnou výpravou.

➤ Skupinová akce je vhodná pro účastníky starší 18 let. S ohledem na ostatní se předem domluvte, zda je možné vzít s sebou pejska.

➤ Máte-li zájem se zúčastnit ve vlastní skupině (vhodné např. pro rodinu s dětmi), napište mi prosím zprávu. V případě min. 3 osob se můžeme domluvit na individuálním termínu.

Příběhy z lesa vám dají tolik, kolik si vezmete. Maja je velmi empatická, umí se skvěle nacítit, a proto dokáže dát podporu jen když je chtěná. K tomu krásně pomáhá prostředí, ve kterém jdeme - příroda sama, stromy, potok, studánka nebo i most či tunel.
Když se tomu otevřete, vede vás Maja i do sebe a komunikaci se svým vyšším já.

Tato meditace v chůzi mi nejvíc pomohla ve zklidnění, uvědomění si toho, co je pro mě skutečně důležité a při nastavení priorit.

I když se zdánlivě nic neděje, tak se děje! Na tížící myšlenky nejsem sama, mám vedle sebe parťáka, který vás podrží, když jste na to připraveni a je čas to téma otevřít.

Marcela Jahodová, finanční specialista

Tato cesta mi mimo jiné přinesla uvědomění sebe sama, příjemné zklidnění a nevšední revizi toho,
za co mohu být ve svém životě opravdu vděčný
(a někdy to přehlížím jako běžné samozřejmosti).

V lese cítím stabilitu a klid. I za relativně krátkou dobu mi tato vycházka přinesla odpočinek a novou energii, prožil jsem si i vzpomínky z dětství, kdy jsem chodíval s kamarády do lesa a trávil zde celé dny.

Petr T.

Máju coby průvodce jsem vnímala jako přirozenou součást dění, rozhovor i samotná cesta ubíhaly volně a lehce.

Když jsem se po vstupu do lesa uklidnila a zpomalila,
tak to celé začalo krásně plynout a začala jsem si to víc užívat.
Vyhovovalo mi i Májino jemné vedení. Jsem teď víc sama u sebe, lépe si uvědomuju svoje smysly a přítomnou chvíli.

Martina Pluháčková, Senior HR Generalist

maja_bourkova_pribehy_lesa