Články a rozhovory

Image

Rozmotávání myšlenek s Janou Staňovou

Markeťačka a Ikigai koučka Jana Staňová mě pozvala do svého podcastu Ženy kolem...
Povídáme si zde mimo jiné o tom, co znamená rozmotávání myšlenek, co nám často brání v rozvoji svého podnikání a jak málo někdy stačí k ošetření dané situace.

POSLECHNOUT SI ROZHOVOR
Image

(Ne)komunikace ve firmě

Článek pro vzdělávací společnost Mindset Mentors o tom, jak spolu lidé (ne)mluví.
Komunikace napříč firmou, v týmech i na úrovni vedení - zaměstnanci.
Kde bývá zakopaný pes a proč se lidé bojí zeptat a raději vytvářejí domněnkové dusno.

PŘEČÍST SI ČLÁNEK
Image

Jak se rozmotávají myšlenky

V rozhovoru s Helenou Hájkovou, průvodkyní po síti LinkedIn, jsme si mj. povídaly o tom, jak se rozmotávají myšlenky v korporátu, co se mi podařilo vnést na týmový workshop z invididuálních sezení a co všechno lze v práci objevit a narovnat, když připustíme, že i kolegové jsou "jenom" lidi.

POSLECHNOUT SI ROZHOVOR
Image

Introvertem navždy a někdy jinak

Žijete svůj život s pocitem, že nálepka INTROVERT vám občas brání využít některé příležitosti, zaujmout určité lidi nebo vystoupit z komfortní zóny a představit světu svou zónu génia? 
Jak to změnit? A jde to vůbec?

PŘEČÍST SI ČLÁNEK
Image

Jak se odbrzdit a znovu nastartovat

Rozhovor s Vendulou Laštovkovou + tématický týden v její FB skupině Texty z hor.

Než vyrazíš na cestu, zreviduj si kam vlastně chceš dojít, proč chceš zrovna tam a co všechno k tomu (ne)potřebuješ. Kouzelná mapa, revize batůžku a další rozmotávací vychytávky.

PUSTIT SI VIDEO
Image

Rozhovor s Pavlem Kleinem - V křesle byznysu

Odstranění starých bloků má dominový efekt. Je to vidět v rodině i podnikání,“ uvádí Maja Bourková, Rozmotávač myšlenek a průvodce podvědomím, zakladatelka vzdělávacího portálu s přesahem z podnikání do běžného života a zpět.

Celý rozhovor najdete v členské sekci projektu V křesle byznysu. Můžete si koupit jednorázový poslech všech pořadů a poslechnout i další rozhovory. Ukázku epizody najdete i na Youtube.

MRKNOUT NA UKÁZKU
Image

Jak vznikl portál Rozmotávač myšlenek

Někdy v sobě dlouho nosíme nějaký nápad a pak jednou nastane den, kdy ho přeměníme na skutečnost. Přesně takhle to bylo i se vzdělávacím portálem Rozmotávač myšlenek, který se zrodil na začátku roku 2022.

Nosným tématem portálu je přesah z podnikání do běžného života, najdete zde spoustu inspirativních a zajímavých článků i online kurzy a také členskou sekci s bonusovými materiály.

POSLECHNOUT SI ROZHOVOR
Image

Jaký je váš vztah s matkou?

Vztah mezi matkou a dcerou bývá dost křehká záležitost. Jaké to je, když máma není tím bezpečným přístavem bezpodmínečné lásky a přijetí? Může narušená rovnováha z dětství ovlivnit celý život?

Zamyslely jsme se s kolegyněmi nad aspekty a úskalími vztahu mezi matkou a dcerou i nad tím, jak svoji maminku pochopit a přijmout, pokud náš vztah není zrovna ideální.

PŘEČÍST SI ČLÁNEK
Image

Děti vylétly z hnízda? Rozjeďte to na plné pecky

V článku pro magazín WONLINE píšeme s kolegyněmi o tom, jak se s partnerem vyhnout syndromu prázdného hnízda a naopak po odchodu dětí z domova využít naplno příležitost posunout svůj vztah na další prima level.

PŘEČÍST SI ČLÁNEK
Image

Rozmotávač myšlenek koučuje Soucitného rebela

S radostí jsem přijala pozvání do podcastu Srdeční záležitosti mé kolegyně Rebelské koučky Jany Jánové. Povídaly jsme si o tom, co všechno znamená a přináší svoboda, co se lidem děje v životě, když svoji vnitřní svobodu potlačují nebo ji (ne)dobrovolně odevzdávají svému okolí, rodině, nadřízeným...

Jana k našemu společnému rozhovoru píše:

"S Majou Bourkovou se pravidelně setkáváme už nějaký ten pátek, přesto jsem nikdy neměla do tohoto dne možnost vyzkoušet, co to ta Maja vlastně dělá... A tak jsem se nechala provést její službou aspoň v podcastu Srdeční záležitosti. Bývám někdy nečekaně impulsivní a vybídla jsem Maju, ať mi ty svoje čáry a kouzla předvede. Nechte se překvapit, protože to je síla..."

POSLECHNOUT SI PODCAST