Jarní úklid je prima. Uklízíte i ve své hlavě?

maja bourkova koucovani

Jarní úklid. Sběr plastů v lese. Marie Kondo a třídicí nádoby do každé domácnosti…

Jedete v tom taky? Super, je to užitečné a dává to smysl v širším měřítku. Čistíte a třídíte i svoje myšlenky a emoce? Že ne? A jak to vypadá ve vaší hlavě?

SKLAD BOLÍSTEK

Patříte k těm, co si každou křivdu, každé šlápnutí vedle dlouze vyčítají a dokola přemítají, jak moc jim to ublížilo? Očekáváte, že nové situace dopadnou stejně jako předchozí (bez ohledu na okolnosti, osoby a obsazení), protože vám to prostě „něco“ připomíná? A dělá vám to radost? Potkávají vás nové zážitky, noví lidé? Dějí se vám v životě změny, o které opravdu stojíte? Asi ne.

MÁTE SKLEP? A TUŠÍTE, CO VŠECHNO SE TAM VÁLÍ?

➡ Nemůžu začít s podnikáním, protože táta si myslí, že nikdy nic nedotáhnu do konce

➡ Nemůžu přednášet na konferenci, protože jsem v první třídě na soutěži zapomněl/a sloku

➡ Neměl/a bych si kupovat tak drahou přízi/vrtačku/foťák, protože učitelka ve výtvarce mi říkala, že vždycky všechno zkazím

➡ Neměl/a bych s ní/m chodit na rande, protože to dopadne jako s ex

➡ Nedokážu napsat ten článek, protože na to nemám speciální školy

Poznáváte se v tom? Slyšeli jste něco podobného od svých blízkých, přátel, kolegů?  Nejvyšší čas vzít koště do ruky. Vymeťte všechno, co vás svazuje, omezuje, brzdí a co už ve svém životě opravdu nepotřebujete.

 

Chcete žít bez železné koule na noze? Sláva, tak hurá na to. Jestli nevíte jak, pomůžu vám. Šetrně, ale důsledně. Stačí mi napsat.

Napadlo vás něco k příběhu? 

napište mi

Nebo se přihlaste k odběru novinek