Koučujeme pro Moravu

Koučujeme pro Moravu Maja Burková

Letošní tragická událost na Jižní Moravě nenechaly asi nikoho chladným. Ničivá síla přírody brala životy, domovy, jistoty. Když se se mnou v pátek večer spojila moje mentorka Jana Jánová s návrhem, abych se zapojila do iniciativy na pomoc postižené oblasti, neváhala jsem ani vteřinu.

A tak vznikla akce, podobně živelná, ale s opačným dopadem – #koucujemepromoravu aneb Koučovací maraton. Prvním cílem, který ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, máme už teď zčásti naplněný, je vybrat 42 000 Kč na účet Českého červeného kříže. Teď to hlavní – proč zrovna koučovací maraton, co se za tím skrývá?

S jistou nadsázkou se dá říci, že každý správný kouč vidí vždy za dva rohy dopředu ???? a v tomto duchu jsme vymyslely i koncept této akce. Nabídly jsme veřejnosti volnou kapacitu na koučovací on-line rozhovory, naše honoráře v hodnotě 1 000 Kč/hodina putují ve 100 % výši na účet ČČK. Zapojují se i lidé, kteří dosud nevěděli, to co koučink je, chtějí si jej třeba vyzkoušet, nebo se už dlouho odhodlávají k tomu, jít za koučem nebo terapeutem a svěřit mu svoje trápení.

Stejný případ čekal dnes i mě – první vlaštovkou, která se přihlásila na moji výzvu na LN, byla úžasná dáma, na první pohled trochu ledová královna, která vám nic nedá zadarmo, ale pod slupkou jsem tušila trochu ztracené děvčátko. Můj odhad byl správný, otevřely jsme spolu velmi citlivé a hluboké téma s přesahem z dětství až do dnešních dnů (zůstáváme i nadále v kontaktu a věřím, že společně tento balvan zvládneme opečovat až do šťastného finále). O to víc mi došla řeč, když mi na konci sezení prozradila, že nebýt výzvy pomoci pro Moravu, nejspíš by se ani sama neodhodlala za někým se svým problémem zajít. Velice si vážím její odvahy. Někdy totiž bývá daleko snazší pomáhat druhým, než pomoci sobě (nebo nechat si pomoct).

Web Koucujemepromoravu.cz vznikal přes víkend nadzvukovou rychlostí, a za který vděčíme velmi šikovné mladé webařce Káje Kadlecové Durdové a skvělé ilustrátorce Magdaleně Krejčí. Najdete zde nejen všechny potřebné informace o projektu, ale i kontakty a informace ke koučkám, které se zapojily, a v neposlední řadě zde můžete sledovat rostoucí číslo, kolik máme odkoučovaných hodin a kolik peněz už lidé poslali na účet ČČK pro Jižní Moravu.

Děkuji všem, kteří se po přečtení těchto řádek zapojí nebo naši nabídku pošlou dál někomu, komu by mohla pomoci změnit život k lepšímu. Tak jako se my touto iniciativu snažíme alespoň dílčí částí přispět na obnovu životů vesnic zasažených tornády.

Napadlo vás něco k příběhu? 

napište mi

Nebo se přihlaste k odběru novinek